Anasayfaya Dön
Saç Modeliniz Sizi Zayıf Gösterebilir 29/10/2014

Saç Modeliniz Sizi Zayıf Gösterebilir

Saç modeliniz, yüzünüzü olduğundan daha zayıf ya da şişman gösterebilir. Bazı saç modelleri ise sizi olduğunuzdan 5 kilo daha zayıf gösterebilir. İşte klasik topuzlar, at kuyrukları, röfleler ve daha fazla sizi zayıf gösterebilecek saç modelleri.


Uzun saçlar

Düz, kısa ya da uzun saç arasında kaldıysanız, mutlaka uzun olan modeli tercih edin. Uzun saç modelleri yüzü daha uzun göstererek olduğunuzdan daha zayıf görünmenize yardımcı olur.

Asimetrik bob

Asimetirk bob kesim (arkası kısa öne doğru uzun) saçlar, yüzünüzü daha ince gösterir. Toplu bir yüzünüz varsa, asimetrik bob kesim ile daha ince gözükebilirsiniz.

Tepeden minik topuz

Tepeden toplanmış kalın ve iri topuzlar yüzünüzü olduğundan daha toplu gösterir. Bu yüzden topuzunuzu mümkün olduğunca küçük yapmaya çalışın. Kahkülleriniz varsa, yüzünüzün her iki kısmına düşen saç tellerinin daha uzun olmasına, orta kısmın ise biraz daha kısa olmasına dikkat edin. Böylece yüzünüz olduğundan daha zayıf gözükecektir.

Ön kısmı katlı saçlar

Ön kısmına bol kat atılmış saçlar, yüzü çevreleyerek daha ince gösterir. Özellikle ortadan ayrılmış, ön kısımları çenede biten uzun katlı saç modeli, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olur.

Yandan ayrılmış saçlar

Ön kısımları yandan ayrılmış ve uzun perçem bırakılmış saçlar, yüze yumuşak bir hava katar ve sizi toplu göstermez.

Ön kısımları uzun, perçemli atkuyruğu modeli

Yüzünüzün her iki tarafına düşen perçemli saç modelleri, sizi daha ince gösterir. Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde topladığınızda ön kısımlardan birkaç tutam çıkararak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Tepeden topuz

Tepeden toplanmış bu klasik topuz modeli, yüzünüzü daha uzun gösterir ve tüm dikkati saçınızın üst kısmına doğru çeker.

Yumuşak dalgalar

Çok sıkı yapılmış uzun dalgalar, kafa yapınızın daha küçük durmasına ve yüzünüzün genişlemesine neden olur. Bu sebeple saçınızı maşa yapmak istediğinizde dalgalarınızı sımsıkı yapmak yerine daha gevşek şekilde bırakın.

Röfleli saçlar

Saçların arasına atılan açık renkli röfleler, yüzü daha ince gösterir. Röfle yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, açık renklerin başınızın tepe noktasından başlaması, koyu kısımların ise saçınızın altında kalmasıdır.

Katlı boblar

Dümdüz kesilmiş küt saçlar, yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak ve toplu gösterir. Bu sebeple bob (küt) modelini kullanmak isterseniz, saçınıza mutlaka Demi Lovato gibi katlar attırın.

Bu haber 2585 kez okundu.
Saç Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları