Anasayfaya Dön
Seyrek Saçlarınızı Gür Gösterebilirsiniz 24/11/2014

Seyrek Saçlarınızı Gür Gösterebilirsiniz

Pek çok kadının sorunu olan seyrek saçları, gür ve dolgun göstermek mümkündür. Size vereceğimiz önerilerdeki detayları kullanıp bu sorunu çözebilirsiniz. Bu sayede de daha dolgun ve havalı saçlara sahip olursunuz.

Saçınız, görünüşünüzde önemli rol oynar. Doğru kesim, tarama şekli ve doğru şampuan kullanımı saçınızı çok daha dolgun ve sağlıklı gösterir.
DOLGUN SAÇLAR İÇİN
• Saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk ve boyut kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa şekil bozulur ve saç ince ve mat görünür.
• Saçınızın şekli başınızın boyutlarıyla uyumlu olsun. Kulak arkanıza ulaşabilen kesimleri tercih edin. Bu saçınızı doğal olarak daha çok gösterir.
• Eğer uzun görünmesini istiyorsanız, katlı kesimleri tercih edin. İyi saçlarda kısa kesim, biçim kaybetmeye başladığında kötü görünür.
KAÇINILMASI GEREKENLER
• Hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.
• Saçınızın her iki tarafını da 30 cm uzaklıktan spreylemiyorsanız parlatıcı ve silikon spreylerden kaçının.
SON BİRKAÇ İPUCU
• Kısa saçlar koyu renklerde daha kalın telli görünür, açık sarı ise daha ince gözükür. Eğer saçınız ince ve açık sarı ise, saçın yüzeyine sürülen parlatıcılar kullanarak parlaklık ve boyut kazandırabilirsiniz.
• Kısa saçlarda daha az ısı kullanmanız ve bu yüzden saç kurutma makinenizin maksimum gücünü kullanmamanız gerektiğini duymuşsunuzdur. İşin aslı, saçlara uzun zaman ısı uygulamanızdır. Bu yüzden saçınızı yüksek ısıda ama kısa sürede kurutun. Düşük ısıda uzun süre saç kurutmayın.

Bu haber 1402 kez okundu.
Saç Kategorisindeki Son Haberler
Facebook Yorumları