Anasayfaya Dön
Yaz gelinlerine makyaj önerileri 21/06/2014

Yaz gelinlerine makyaj önerileri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düğün günü bir peri, bir prenses yaratıyormuş gibi hissederiz. Özellikle her zamankinden ağır makyajlar istenir ama makyajın kalıcılığını artırmak için ağır, koyu makyajlar yapmak gerekmez. Profesyonel ürünler ve bu ürünlerin doğru kullanımında ortaya çıkar.


İşte yaz için gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler:

1- Konseptinize karar verin. Gelinlik, saç, makyaj hepsi bir bütündür. Kır gelini, vintage, klasik, barok vb. gelinliğe karar verildikten sonra sç ve makyaja geçilir.

2- Gelin makyajı en doğal halinizi en güzel şekilde ortaya çıkartmaktır. Makyajı uygulayacak kişinin daha önce yaptığı işleri incelemek, karar aşamasında size en büyük desteği verecektir. Daha önce yapılan makyajlar, sizin tarzınızla uyum sağlıyor mu, en önemli soru budur. Eğer doğru yerde olduğunuzu düşünüyorsanız bir deneme makyajı yaptırabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin profesyonel makyaj malzemeleri olması çok önemlidir, çünkü kalıcılıkları diğer malzemelere oranla çok daha fazladır. Bu malzemeler akmaz ve çabuk uçmaz, en az 8 saat kalabilir. TV ve sinemada kullanılan malzemelerin kullanılmasını talep etmenizi öneririm. Önemli noktalardan biri de kullanılan malzemelerin hijyenik olması. Daha önce uygulama yapılan makyaj malzemelerinin temizlenmiş ve yeniden kullanıma hazır hale getirildiğine dikkat etmenizi öneriyorum.

3- Yüzde kalın örtücüler (fondötenler) kullanmamaya dikkat ederiz, çünkü birkaç saat sonra kalın kapatıcılar yüzdeki mimikleri, yani çizgileri ortaya çıkartır. (yüzde o çizgiler olmasa da...) Bu nedenle daha ince örtücüleri kullanmaya dikkat ederiz. Bu da yüzdeki kusurları kapatmaya yeterli olacaktır. İnce örtücü deyince sanki yüzdeki lekeleri kapatmayacak hissine kapılabilirsiniz, ama yanlış. Çok daha doğal bir efekt verecektir. Sonrasında doğru ışık-gölge kullanımı yüzü daha ince ya da burnu daha küçük gösterebilir. En önemli yer gözlerdir. Tüm doğallığıyla ortaya çıkartmak gerekir gözleri. Şeklini bozmadan, bakışları sertleştirmeden, yaşı büyütmeden...

Ve önemli bir not: Kaş altlarına beyaz simler sürdürmeyin. En son kullanılacak dekolte bölgelerine de fondöten uygulamalarını yaparak makyajı sabitlemek için fixer spreyler kullanılması gerekir.

4- Kır düğünü makyajı nasıl olmalı?

Düğün, yaz başı ya da sonu daha iyi olur. Sıcaklar çok bastırmamış ya da soğuklar gelmemiş olur böylece. Gelinliğiniz ne kadar hafif, kumaşı ince olsa da terletmez diye düşünmeyin. Sıcağın yanında heyecanla birlikte umduğunuzun fazlası ter dökebilirsiniz, hazırlıklı olun.
Makyaja gelirsek... Kullanılacak fondöten yine ince seçilmeli. Kalıcılığından korkmayın, profesyonel ürünler oyuncuların sette kullanılması için yapıldığından en az 8 saat bozulmadan yüzde kalması için üretilmiştir. Üzerine bir de fixer sprey sıkıldığında kalıcılığı 2 kat artırmış olursunuz . Yani ağlamak da serbest!

Ne renk makyaj yapmalı?

Renklerde yazın sıcak renkleri, denizin tatlı turkuazları, kumun ışıltılı sarıları ve kahveleriyle karışabilir. Dudaklarsa belirginleştirilmeli, ama koyu renkler kullanılmamalı.
Mutluluklar!

Yazan: Makyaj sanatçısı Umay Korgül Gelgör


Bu haber 2433 kez okundu.
Cilt Bakımı Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Yaz gelinlerine makyaj önerileri (2434 kez okundu.) - 21/06/2014
  2. 2. Daha güzel hissetme ve güzel görünmenin yolları (1622 kez okundu.) - 28/10/2014
  3. 3. Büyüleyici bir bakış yaratın (1261 kez okundu.) - 28/10/2014
  4. 4. Cilt Bakımında Bu Ürünleri Tüketirken Dİkkat (913 kez okundu.) - 29/10/2014
  5. 5. Mükemmel Kaşlara Ulaşmanın Sırları (3069 kez okundu.) - 29/10/2014
  6. 6. Dudaklar, estetik Olmadan Da Dolgunlaşır (1463 kez okundu.) - 29/10/2014
  7. 7. Daha Güzel İçin Neler Yapabilirsiniz? (990 kez okundu.) - 09/11/2014
  8. 8. Parfüm İsteyenlere En Pahalısı (1642 kez okundu.) - 30/10/2014
  9. 9. Chanel no:5 için yeni imaj (992 kez okundu.) - 30/10/2014
  10. 10. Sobahar İçin Favori PArfümler (1951 kez okundu.) - 30/10/2014
Facebook Yorumları